203 Görüntülenme
Ghajini
7.3 IMDB Puanı

Ghajini

(Ghajini)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Adlab Films
  • Film Süresi 183 dakika
Kategori
Yönetmen
Senaryo Piyush Mishra, A.R. Murugadoss, Christopher Nolan, Jonathan Nolan
Ödüller 10 ödül & 18 Adaylık.
Hikayemiz, Varoşlarda büyüyen ukala bir kız olan Kalpana ve Hindistan'ın en zengin iş adamları arasında olan Sanjay arasında geçiyor. İkilinin kaderleri bir rastlantı sonucu kesişiyor ve kalpana gerçekte hiç tanımadığı Sanjay'ın kendisinin sevgilisi olduğunu ileri sürüyor. Bu durum karşısında şaşkına dönen sanjay durumu hiç bozmuyor. İkili bir süre sonra yakınlaşmaya başlıyor. Adam kıza gerçeği söylemeye karar veriyor ve bir tarih belirliyor. Bu süre zarfında ikili evlilik kararı almış ve evlerini almıştır. Son iş ziyareti için bir trene binen kalpana burada esir tutulan çocukları kurtarır ve kendine düşman edinir. Yalnız başına evinde bulunan talihsiz kadın mafya tarafında öldürülür. Onu kurtarmaya gelen Sanjay ise ağır yaralanır.

Hafızasını kaybeden adam büyük bir azim ile geçmişi hatırlamaya çalışır. Her günü kayıt altına alır ve belgelendirir. Gün geçtikte sevdiği kadının öldürüldüğünü öğrenir ve onu öldürenlerin peşine düşer. Bu iş o kadar zordur ki samanlıkta iğne aramaya benzer. Hayatında hiç görmediği ve tanımadığı insanların peşine düşen adam her anı unutmamak için resmeder. Filmin sonuna gelindiğinde ise hiç kimsenin beklemediği bir son olur.

Dünya sinema tarihinde önemli bir yere sahip olan Ghajini filmi 2008 den buyana hala popülerliğini korumaktadır. İzleyenlerin bir daha izlediği ender yapımlar arasında yer almaktadır.

] }

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

1 yorum