117 Görüntülenme
Vtorzhenie
5.3 IMDB Puanı

Vtorzhenie

(Invasion)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Film Süresi 134 dakika
Kategori
Senaryo Oleg Malovichko, Andrey Zolotarev
Dünya yüzeyine uzaydan yabancı bir cismin düşmesinin ardından insanlık tarihi “önce” ve “sonra” diye ikiye ayrılır ve üstünden üç sene geçmiştir. Moskova Chertanov'da yaşayan ve sıradan bir kız olan Yulya Lebedeva(Irina Starshenbaum) laboratuvarda kobay olarak tavşan rolünü üstlenmeye zorlanır çünkü uzaylılar ile temas eden tek kişidir ve bilim insanları insan ırkını daha da güçlendirmek istemektedir. Bilim adamları ve ordu, Yulya'nın içinde büyüyen, artmakta olan insanüstü güçlerin doğasını çözmek için duygularını, hislerini ve düşüncelerini atomlara ayırmaya başlar ve işler düşündüklerinden daha da korkutucu bir hal alır. Yulya'nın yetenekleri ne yazık ki sadece dünyayı telaşlandırmamaktadır, Dünya, 2. bir istila tehlikesiyle karşı karşıyadır ve dünya'da insanlığın yok olması kaçınılmazdır. Herkes ortak kurtuluş uğruna milyonlarca insan hayatının bağlı olduğu bir seçim yapması gerektiğinde; sevgi, sadakat ve merhamet, merhametsiz güç ve yabancı teknolojiden daha güçlü hale gelebilir mi?

Vtorzhenie filminin başrol oyuncuları arasında Oleg Badyu, Konstantin Bogomolov, Yuriy Borisov ve Sergey Garmash yer almaktadır.

Filmi özetlemek gerekirse; Dünya yüzeyine uzaydan yabancı bir cismin düşmesinin ardından insanlık tarihi “önce” ve “sonra” diye ikiye ayrılır ve üstünden üç sene geçmiştir. Moskova Chertanov'da yaşayan ve sıradan bir kız olan Yulya Lebedeva(Irina Starshenbaum) laboratuvarda kobay olarak tavşan rolünü üstlenmeye zorlanır çünkü uzaylılar ile temas eden tek kişidir ve bilim insanları insan ırkını daha da güçlendirmek istemektedir. Bilim adamları ve ordu, Yulya'nın içinde büyüyen, artmakta olan insanüstü güçlerin doğasını çözmek için duygularını, hislerini ve düşüncelerini atomlara ayırmaya başlar ve işler düşündüklerinden daha da korkutucu bir hal alır. Yulya'nın yetenekleri ne yazık ki sadece dünyayı telaşlandırmamaktadır, Dünya, 2. bir istila tehlikesiyle karşı karşıyadır ve dünya'da insanlığın yok olması kaçınılmazdır. Herkes ortak kurtuluş uğruna milyonlarca insan hayatının bağlı olduğu bir seçim yapması gerektiğinde; sevgi, sadakat ve merhamet, merhametsiz güç ve yabancı teknolojiden daha güçlü hale gelebilir mi?

Vtorzhenie filmi imdb tarafından verilen puanı 5.3, süresi ise 134 dakikadır.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın