324 Görüntülenme
Yedi Samuray-Kanlı Pirinç
8.6 IMDB Puanı

Yedi Samuray-Kanlı Pirinç

(Seven Samurai)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Columbia Pictures
  • Film Süresi 207 dakika
Kategori
Yönetmen
Senaryo Akira Kurosawa, Shinobu Hashimoto, Hideo Oguni
Ödüller 2 Oscar Adaylığı. Diğer 5 ödül & 6 adaylık.
Usta Samurai Kambei'nin cesareti ve fedakarlığına şahit olan bir grup köylü ondan sürekli olarak haydutların baskınlarına uğrayan köylerini korumasını isterler. Kambei bu isteği herhangi bir çıkarı olmamasına karşın kabul eder ve ilk olarak kısa süre sonra müridi olan genç samurai Katsushiro'yu, ardından da güç kullanmaya meraklı bir samurai olarak görünen, fakat sonradan bir çiftçinin oğlu olduğu ortaya çıkan Kikuchiyo'yu yanına alır.

Yedi Samuray-Kanlı Pirinç filmini özetlemek gerekirse; Usta Samurai Kambei'nin cesareti ve fedakarlığına şahit olan bir grup köylü ondan sürekli olarak haydutların baskınlarına uğrayan köylerini korumasını isterler. Kambei bu isteği herhangi bir çıkarı olmamasına karşın kabul eder ve ilk olarak kısa süre sonra müridi olan genç samurai Katsushiro'yu, ardından da güç kullanmaya meraklı bir samurai olarak görünen, fakat sonradan bir çiftçinin oğlu olduğu ortaya çıkan Kikuchiyo'yu yanına alır.

Yedi Samuray-Kanlı Pirinç filminin imdb kullanıcıları tarafından verilen puanı 8.6, süresi ise 207 dakikadır.

Yedi Samuray-Kanlı Pirinç filmini sitemizde Türkçe dublaj ve Türkçe altyazılı olarak HD kalitesinde izleyebilirsiniz.

, { "@type": "Question", "name": "Yedi Samuray-Kanlı Pirinç filmi konusunda neler var?", "acceptedAnswer": { "@type": "Answer", "text": "Yedi Samuray-Kanlı Pirinç filmini özetlemek gerekirse; Usta Samurai Kambei'nin cesareti ve fedakarlığına şahit olan bir grup köylü ondan sürekli olarak haydutların baskınlarına uğrayan köylerini korumasını isterler. Kambei bu isteği herhangi bir çıkarı olmamasına karşın kabul eder ve ilk olarak kısa süre sonra müridi olan genç samurai Katsushiro'yu, ardından da güç kullanmaya meraklı bir samurai olarak görünen, fakat sonradan bir çiftçinin oğlu olduğu ortaya çıkan Kikuchiyo'yu yanına alır." } }, { "@type": "Question", "name": "Yedi Samuray-Kanlı Pirinç filmi imdb puanı ve süresi nedir?", "acceptedAnswer": { "@type": "Answer", "text": "Yedi Samuray-Kanlı Pirinç filminin imdb kullanıcıları tarafından verilen puanı 8.6, süresi ise 207 dakikadır. " } }, { "@type": "Question", "name": "Yedi Samuray-Kanlı Pirinç filmi dil ve kalite seçenekleri nelerdir?", "acceptedAnswer": { "@type": "Answer", "text": "Yedi Samuray-Kanlı Pirinç filmini sitemizde Türkçe dublaj ve Türkçe altyazılı olarak HD kalitesinde izleyebilirsiniz. " } } ] }

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın