633 Görüntülenme
Çizgili Pijamalı Çocuk
7.8 IMDB Puanı

Çizgili Pijamalı Çocuk

(The Boy in the Striped Pajamas)
Kategori
Yönetmen
Senaryo John Boyne, Mark Herman
Ödüller 7 ödül & 7 Adaylık.
Yaşayanlara hiç bitmeyecek gibi gelen, 2. Dünya Savaşı esnasında hiç yenilmeyecek zannedilen Almanya'nın kalbinden (Berlin'den) ayrılarak, ailesiyle beraber uzaktaki yeni bir eve taşınan Alman çocuk Bruno'nun hayatı, orada tanıştığı Yahudi çocukla arkadaş olmasından itibaren sonsuza kadar değişir.
Filmde, Nazi Almanya'sının işgali altındaki Polonya'daki bir kasabaya tayin olan bir Alman ailesinin öyküsü anlatılır. Nazi Almanya'sı Bruno'nun babasını görevli olarak Polonya'ya gönderir. Bruno, kasabadaki toplama kampının tel örgülerinin öbür yanındaki bir çocukla arkadaş olur. Fakat 2 çocuk arasında gelişen bu dostluk, özellikle oğlunun bu kampla ilgili gerçeği öğreneceğinden kuşkulanan Alman annenin (Vera Farmiga) endişelerini artıracaktır.
Bruno ve ailesinin yeni evleri 1.5 milyon Yahudinin Nazilerce öldürüldüğü Auschwitz toplama ve yoketme kampının bitişiğindedir.

Çizgili Pijamalı Çocuk filmin konusu; Filmde, Nazi Almanya'sının işgali altındaki Polonya'daki bir kasabaya tayin olan bir Alman ailesinin öyküsü anlatılır. Nazi Almanya'sı Bruno'nun babasını görevli olarak Polonya'ya gönderir. Bruno, kasabadaki toplama kampının tel örgülerinin öbür yanındaki bir çocukla arkadaş olur. Fakat 2 çocuk arasında gelişen bu dostluk, özellikle oğlunun bu kampla ilgili gerçeği öğreneceğinden kuşkulanan Alman annenin (Vera Farmiga) endişelerini artıracaktır. Bruno ve ailesinin yeni evleri 1.5 milyon Yahudinin Nazilerce öldürüldüğü Auschwitz toplama ve yoketme kampının bitişiğindedir.

Çizgili Pijamalı Çocuk filminin imdb puanı 7.8 ve süresi 94 dakikadır.

Çizgili Pijamalı Çocuk filmini Türkçe Dublaj ve Türkçe Altyazılı olarak full hd kalitesinde sitemizden izleyebilirsiniz.

, { "@type": "Question", "name": "Çizgili Pijamalı Çocuk filmi konusunda neler var?", "acceptedAnswer": { "@type": "Answer", "text": " Çizgili Pijamalı Çocuk filmin konusu; Filmde, Nazi Almanya'sının işgali altındaki Polonya'daki bir kasabaya tayin olan bir Alman ailesinin öyküsü anlatılır. Nazi Almanya'sı Bruno'nun babasını görevli olarak Polonya'ya gönderir. Bruno, kasabadaki toplama kampının tel örgülerinin öbür yanındaki bir çocukla arkadaş olur. Fakat 2 çocuk arasında gelişen bu dostluk, özellikle oğlunun bu kampla ilgili gerçeği öğreneceğinden kuşkulanan Alman annenin (Vera Farmiga) endişelerini artıracaktır. Bruno ve ailesinin yeni evleri 1.5 milyon Yahudinin Nazilerce öldürüldüğü Auschwitz toplama ve yoketme kampının bitişiğindedir." } }, { "@type": "Question", "name": "Çizgili Pijamalı Çocuk filmi imdb puanı ve süresi nedir?", "acceptedAnswer": { "@type": "Answer", "text": " Çizgili Pijamalı Çocuk filminin imdb puanı 7.8 ve süresi 94 dakikadır." } } , { "@type": "Question", "name": "Çizgili Pijamalı Çocuk filmi dil ve kalite seçenekleri nelerdir?", "acceptedAnswer": { "@type": "Answer", "text": "Çizgili Pijamalı Çocuk filmini Türkçe Dublaj ve Türkçe Altyazılı olarak full hd kalitesinde sitemizden izleyebilirsiniz." } } ] }

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın