226 Görüntülenme
Zincirsiz – Django
8.4 IMDB Puanı

Zincirsiz – Django

(Django Unchained)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Film Süresi 165 dakika
Kategori
Senaryo Quentin Tarantino
Ödüller 2 Oscar Kazandı. Diğer 57 ödül & 155 adaylık.
Amerika 2 sene önce sivil savaştan çıkmıştır ve güney bölgesinde kölelik devam etmektedir. Siyahi kölelerden sadece biri olan Django köle tacirlerinin elinden Alman King Schultz tarafından kurtarılır.
Doktor King, dişçi kılığında gezen ve devlet adına çalışan bir ödül avcısıdır. Django’yu kurtarma sebebi ise eski efendisinin arananlar listesinde olması ve onu tanıyan en iyi insan olmasıdır. Django hiç bir zaman diğer köleler gibi olmamıştır, çünkü onda bulunan cesaret hiç kimsede yoktu ve doktorda bunu sonradan fark eder.
Özgür kalması karşılığında anlaşmaya varan ikili Brittle kardeşlerin peşine düşerler. Bundan sonra birlikte yola koyulan Django ve Schultz görevi başarıyla tamamlarlar. Adamın silahlara karşı olan yeteneğini fark eden doktor artık onu yanından ayırmaz ve birlikte suçluların peşine düşerler. Her geçen gün silahları daha iyi kullanmaya başlayan siyahi genç adam usta bir silahşör olur. Dostlukları günden güne ilerleyen ikili birbirinden tehlikeli olayları başarıyla tamamlayarak yollarına devam ederler.
Fakat Django’nun köle olduğu zamanlarda evli olduğu karısı Broomhilda halen köledir ve onu kurtarmak istediğini doktora anlatır. En büyük sorun ise karısının Candland adı verilen bir yerin sahibi Calvin Candie’nin yanında olmasıdır.
Kötü şöhreti ile tanınan bu adamın çiftliğine gitmeden önce bir plan kurarlar, ancak olaylar çok farklı gelişir ve kan gövdeyi götürür…

] }

Resimler 2

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın