1,312 Görüntülenme
Arınma Gecesi 1
5.7 IMDB Puanı

Arınma Gecesi 1

(The Purge)
Kategori
Yönetmen
Senaryo James DeMonaco
Ödüller 2 ödül & 6 Adaylık.
Dünya’nın ileri gelen ülkesi Amerika’nın suçlularla mücadelede son yıllarda oldukça zorlanmakta ve artık hapishaneler bile yetmemektedir.
Binlerce suçlu cezaya çarptırılmakta fakat bununla başa çıkılamamaktadır. Bir süre sonra Hapishanelerin kapasitesi iyice dolar ve buna bir çözüm bulmak zorunda kalırlar.
Buldukları çare ise son derece ilginç ve bir o kadarda ahlak dışıdır. Her sene sadece bir gecenin yarısı, yani 12 saat boyunca ülkede ki herkes istediği suçları işleyebilecek, isteyen intikamını alacak, isteyense keyfi olarak insan öldürebilecektir. 12 saatlik süre içerisinde ne tür bir suç işlemek isterlerse onu yapmakta tamamen özgürler.
İşlenen suçlarda ise polis hiç bir şekilde müdahale edemeyecek, ölen veya yaralananlar ile ilgili hiç bir şey yapılmayacak. Yılda bir kez yapılan bu hadise en çokta masum ve suç işlemek istemeyen insanlara zarar verecek. Korunmaya çalışan binlerce insandan sadece biri olan James ve Mary o geceyi atlatabilmek için ellerinden geleni yapmaları gerecek ve iyi kalpli kızları ise savunmasız bir adamı evlerine alacak…
Yabancı birini eve almalarıyla birlikte başlarına çok kötü şeyler gelecek…

] }

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın