262 Görüntülenme
Can Dostum
8.5 IMDB Puanı

Can Dostum

(The Intouchables)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi The Weinstein Company
  • Film Süresi 112 dakika
Kategori
Senaryo Olivier Nakache, Philippe Pozzo di Borgo, Éric Toledano
Ödüller 1 Golden Globe Adaylığı. Diğer 38 ödül & 39 adaylık.
Yamaç paraşütü kazasından sonra sakatlanan zengin bir aristokrat olan Philippe evde kendisine yardımcı olması için banliyöde yaşayan Driss’i işe alır.
Driss ise yeni hapisten çıkmıştır ve bu iş için hiç de uygun değildir. Ama bu iki adam bir şekilde birbirlerine benzemektedir.
Tamamen farklı dünyalara ait olmalarına ve her konuda farklı zevklere sahip olmalarına rağmen, hem olağan dışı hem de bir o kadar güçlü bir dostluk kurarlar...

Dram ve komedinin bir arada işlendiği filmin başrol oyuncuları arasında François Cluzet, Omar Sy, Anne Le Ny ve Audrey Fleurot bulunmaktadır.

Yamaç paraşütü kazasından sonra sakatlanan zengin bir aristokrat olan Philippe evde kendisine yardımcı olması için banliyöde yaşayan Driss’i işe alır. Driss ise yeni hapisten çıkmıştır ve bu iş için hiç de uygun değildir. Ama bu iki adam bir şekilde birbirlerine benzemektedir. Tamamen farklı dünyalara ait olmalarına ve her konuda farklı zevklere sahip olmalarına rağmen, hem olağan dışı hem de bir o kadar güçlü bir dostluk kurarlar...

Filmin imdb puanı 8.5 süresi ise 122 dakikadır.

Can Dostum filmini sitemizde Türkçe Dublaj ve Türkçe Altyazılı olarak HD kalitesinde izleyebilirsiniz.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın