400 Görüntülenme
Tanrılar Çıldırmış Olmalı
7.3 IMDB Puanı

Tanrılar Çıldırmış Olmalı

(The Gods Must Be Crazy)
  • Yapım Yılı
  • Ülke ,
  • Yapım Şirketi 20th Century Fox Film Corporat
  • Film Süresi 109 dakika
Kategori
Yönetmen
Senaryo Jamie Uys
Ödüller 2 ödül & 3 Adaylık.
Xi ve kabilesi medeniyetten habersiz, batı kültüründen alakasız ütopik yaşamlarını sürdürürler, ta ki bir uçaktan atılan Coca-Cola şişesi karşılarına çıkana kadar. Coca-Cola şişesinin Tanrı tarafından gökyüzünden onlara gönderildiğine inanırlar. O ana kadar alet edevat olarak ağaç dallarını ve hayvan kemiklerini kullanmakta olan kabile üyeleri Coca-Cola şişesini günlük işlerinde kullanmaya başlarlar. Fakat bir süre sonra şişeyi aralarında paylaşamaz raddeye gelirler.
İlk başta Tanrı'nın nimeti olarak gördükleri bu şişe zaman geçtikçe kabile mensupları arasında geçimsizlik, kıskançlık ve nefret gibi daha önce hiç tatmadıkları negatif duygularla karşılaşmalarına sebep olur. Tek dişi kalmış canavarı, medeniyeti simgeleyen Coca-Cola şişesi daha önce hiç yüz yüze gelmedikleri bu negatif duyguları tatmalarına sebep olur.
Bu durum karşısında Xi dehşete kapılır ve şişeyi kaptığı gibi dünyanın öbür ucuna doğru uzun bir yolculuğa çıkar. Amacı dünyanın kenarına vardığında şişeyi aşağıya atmak ve ondan ilelebet kurtulmaktır. Fakat bu yolculuğu sırasında Xi'yi birçok sürpriz bekler.

] }

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın