254 Görüntülenme
Dehşet Sokağı
6.0 IMDB Puanı

Dehşet Sokağı

(The Amityville Horror)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi MGM
  • Film Süresi 90 dakika
Kategori
Yönetmen
Senaryo Scott Kosar, Jay Anson, Sandor Stern, George Lutz, Kathy Lutz
Ödüller 2 ödül & 4 Adaylık.
13 Kasım 1974'te, polis 112 Ocean Avenue, Long Island, New York adresinden korku dolu bir telefon çağrısı aldı. Polis oraya ulaştığında bütün aileyi yataklarında katledilmiş olarak buldu. Günler sonra, Ronald DeFeo, evdeki bir takım seslerin onu, anne ve babası ile 4 kardeşini öldürmeye ittiğini itiraf etti. Bir yıl sonra, George Lutz, Kathy Lutz ve çocukları hayallerindeki evi bulduklarını düşünerek aynı eve taşındılar. Taşınmalarından kısa bir süre sonra açıklanamaz ve acaip olaylar evde gerçekleşmeye başladı. Kabus gibi görüntüler, ve korkunç sesler hala evde olan bir kötülüğün varlığındandı.

Kızları Chelsea?nin Jodie adında hayali bir arkadaşının varlığıyla ürken Kathy, George?un da gece ve gündüzlerini bodrumda geçirmesiyle ailesini bir arada tutmaya çabalar. George bodrumda ?Kırmızı Oda? adıında gizemli bölmeye açılan gizli bir geçit keşfeder. Kötü sesler ve hayaller George?un kafasında yankılanırken ev canlanır ve sonsuza kadar ?Amityville Horror? diye bilinecek olan tüy ürpertici olaylar birbiri arkasına sıralanır.
Serinin diğer filmleri 1

Ryan Reynolds, Melissa George, Jesse James ve Jimmy Bennett bilinen oyuncular arasında yer almaktadır.

13 Kasım 1974'te, polis 112 Ocean Avenue, Long Island, New York adresinden korku dolu bir telefon çağrısı aldı. Polis oraya ulaştığında bütün aileyi yataklarında katledilmiş olarak buldu. Günler sonra, Ronald DeFeo, evdeki bir takım seslerin onu, anne ve babası ile 4 kardeşini öldürmeye ittiğini itiraf etti. Bir yıl sonra, George Lutz, Kathy Lutz ve çocukları hayallerindeki evi bulduklarını düşünerek aynı eve taşındılar. Taşınmalarından kısa bir süre sonra açıklanamaz ve acaip olaylar evde gerçekleşmeye başladı. Kabus gibi görüntüler, ve korkunç sesler hala evde olan bir kötülüğün varlığındandı...

Filmin imdb puanı 6.0'dır. Yapım yılı ise 2005'tir.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın