1,479 Görüntülenme
Ben Kimim?
8.1 IMDB Puanı

Ben Kimim?

(Who I Am)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Film Süresi 106 dakika
Yönetmen
Senaryo Joshua Widgren
Ödüller 2 Oscar Kazandı. Diğer 57 ödül & 155 adaylık.
Genç ve zeki bir bilgisayar dehası olan ve sanal dünyada “hacker”lık da yapmaya başlayan Benjamin’in şöhretini Almanya dışına taşırıp dünya çapında tanınan biri olmak istemesi sonucu bir yer altı hacker grubundan gelen teklifi kabul etmesiyle başlayan olaylar yumağı, Benjamin’in tahmin etmediği bir siber suç dünyasına girmesiyle iyice karmaşık bir hal alıyor.
Who I am filmi 1999 yılında gösterime giren psikolojik gerilim filmi Fight Club’a olan bazı benzerlikleriyle de dikkat çekerken, film içerisinde Fight Club’a ait temalar ve posterlerin varlığı da dikkatli sinemasevelerin gözünden kaçmıyor.
Sinema eleştirmenleri Ben Kimim 2014 için “sıradışı ve gerçekten harika bir hikaye” tanımlamalarını da sıklıkla kullanıyorlar.

Joshua Widgren, Rachel Widgren ve Montice Harmon filmde başrolleri paylaşıyor.

Genç ve zeki bir bilgisayar dehası olan ve sanal dünyada “hacker”lık da yapmaya başlayan Benjamin’in şöhretini Almanya dışına taşırıp dünya çapında tanınan biri olmak istemesi sonucu bir yer altı hacker grubundan gelen teklifi kabul etmesiyle başlayan olaylar yumağı, Benjamin’in tahmin etmediği bir siber suç dünyasına girmesiyle iyice karmaşık bir hal alıyor. Who I am filmi 1999 yılında gösterime giren psikolojik gerilim filmi Fight Club’a olan bazı benzerlikleriyle de dikkat çekerken, film içerisinde Fight Club’a ait temalar ve posterlerin varlığı da dikkatli sinemasevelerin gözünden kaçmıyor. Sinema eleştirmenleri Ben Kimim 2014 için “sıradışı ve gerçekten harika bir hikaye” tanımlamalarını da sıklıkla kullanıyorlar.

Ben Kimim filmi imdb puanı 8.1 dir. Film süresi ise 106 dakikadır.

Bu hacker filmini sitemide HD izle kalitesinde ve Türkçe Dublaj & Altyazılı olarak izleyebilirsiniz.

Resimler 2

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

2 yorum